WASZE PYTANIA

 PYTANIA MOŻECIE PISAĆ W KOMENTARZACH DO TEJ STRONY.

Ostatnio dostałam kilka pytań na blogu i na pocztę mailową, więc postanowiłam stworzyć stronę w blogu, na której odpowiem na Wasze pytania.
1. Jakiej modeliny używasz?

 •  A więc tak: modelina, której używam to głównie Astra, ale czasem używam też fimo, albo modeliny, którą kupuję w Sopocie (nie wiem, jak ona się nazywa). 
2. Czy do wyciskania sylikonu używasz jakichś specjalnych końcówek?

 • Do wyciskania sylikonu ostatnio używałam kilku końcówek - takich zwyczajnych do wyciskania np. kremu maślanego, czy lukru, głównie gwiazdki końcówki w kształcie gwiazdki.

3. Gdzie kupujesz koraliki, półfabrykaty etc?

 • Raz komponenty do wyrobu biżuterii kupowałam w Koralium, ale tak - na co dzień kupuję je w internecie - na Allegro lub w Pasarcie oraz Korallo. 

4. Modelinę pieczesz, czy gotujesz?

 • Ja modelinę jedynie piekę, a po tym lakieruję, ponieważ, gdy kiedyś spróbowałam gotowania - na modelinie pozostał biały osad, a kolor wyblakł, do tego modelina była jeszcze trochę miękka, choć długo była w garnuszku. POLECAM PIECZENIE. 
5. Słyszałam, że sztuczne kostki lodu można kupić w swieciekoralikow2, jednak nie wiem, w której zakładce ich szukać. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć... Pomożesz? :) 
 • Szczerze mówiąc nigdy nie kupowałam w Świecie Koralików i nie wiem, gdzie można znaleźć takie kostki. Kruszonego lodu niestety nie używam, ale podobny efekt można uzyskać używając kleju na gorąco. Po prostu wyciska się klej, a później wycina się kształt sześcianików lub od razu po wyciśnięciu kleju modeluje się do na kosteczki. To tyle ;) 
6. Co lepsze? Fimo Classic, czy Fimo Soft?
 •  Ja wybieram Fimo Soft- jest lepsza do modelowania i bardziej miękka ;)

Artist.

3 komentarze:

 1. Pieczesz czy gotujesz?
  Co bardziej polecasz? Czy np. przy gotowaniu nie blakną Ci kolory?

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam, że sztuczne kostki lodu można kupić w swieciekoralikow2, jednak nie wiem, w której zakładce ich szukać. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć... Pomożesz? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Ja także mieszkam w Sopocie i kupuję tą "mniej firmową" modelinę w Papirusie na Kościuszki. Całkiem dobrze się sprawdza, ale ostatnio kupiłam jej dość sporo za jednym razem i trafił mi się strasznie miękki egzemplarz. Podsuszałam ją, ale to straszne monotonne. Chciałabym spróbować kupić modelinę Fimo, tylko nie mam pojęcia: Soft czy Classic?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wasze opinie, Twoje zdanie = więcej chęci do pracy/ poprawa ;-)